Apie žurnalą

Leidinyje laisva prieiga Šiaulių valstybinės kolegijos interneto Atviroje žurnalo sistemoje (OJS) publikuojami straipsniai, parašyti lietuvių arba anglų kalbomis. Straipsnių publikavimas yra nemokamas. Mokslo leidinys leidžiamas dviem numeriais per metus. Taikomas kaupiamasis numerio rinkimas: praėjęs recenzavimo ir redagavimo procedūras straipsnis iš karto publikuojamas, nelaukiant viso numerio išleidimo.

Žurnalas registruotas tarptautinėje mokslinės informacijos duomenų bazėje – atvirosios prieigos recenzuojamų mokslo žurnalų registre Directory of Open Access Journals (DOAJ)  https://doaj.org/   Čia indeksuojami viso teksto žurnalo straipsniai.

Nuo 2023 m. žurnalo straipsniai registruojami Index Copernicus (ICI World of Papers) mokslinių straipsnių duomenų bazėje: https://journals.indexcopernicus.com   Straipsnių paieška vykdoma pagal autorių, reikšminius žodžius arba straipsnio pavadinimą:  https://journals.indexcopernicus.com/article/search

Tai yra atviros prieigos žurnalas, o tai reiškia, kad visas turinys yra laisvai ir nemokamai prieinamas vartotojui ar jo institucijai. Vartotojams leidžiama skaityti, atsisiųsti, kopijuoti, platinti, spausdinti, ieškoti arba pateikti nuorodas į visus straipsnių tekstus arba naudoti juos bet kokiais kitais teisėtais tikslais, neprašant išankstinio leidėjo ar autoriaus leidimo.

Tikslai ir taikymo sritis

Žurnalui keliami tikslai straipsnių publikavimui: orientuotis į aukštą tarptautinį mokslinį lygį; publikuoti originalių taikomųjų mokslinių tyrimų rezultatus; laikytis aukštų publikavimo etikos standartų.

Žurnale publikuojami visų mokslo sričių straipsniai, tačiau prioritetinės yra socialinių, technologijos ir medicinos mokslų sritys.

Gairės autoriams

 Šiaulių valstybinės kolegijos periodinis recenzuojamas mokslo leidinys „Taikomieji moksliniai tyrimai“ kasmet išleidžiamas dviem numeriais: birželio 30 d. ir gruodžio 31 d. Numeris renkamas kaupiamuoju būdu, t. y. autorių straipsniai priimami neterminuotai visus metus, o pataisytas po recenzavimo, redaguotas ir pripažintas tinkamu publikavimui straipsnis yra publikuojamas laisva prieiga internete nelaukiant viso leidinio numerio išleidimo.

Straipsniai keliami šioje Atviroje žurnalo sistemoje (OJS) arba siunčiami el. paštu t.tamosiunas@svako.lt

Publikuojami straipsniai, parašyti lietuvių arba anglų kalbomis. Autoriai privalo pateikti straipsnius taisyklinga kalba.

Straipsnio publikavimas yra nemokamas.

Formato reikalavimai:

1. Teksto redaktorius – Microsoft Word.

2. Šriftas – Times New Roman, 12 pt.

3. Kraštinės: viršuje ir apačioje 20 mm, kairėje ir dešinėje 20 mm.

4. Tarpai tarp eilučių: vienetiniai.

5. Pastraipos įtrauka 0,75 cm.

6. Straipsnio apimtis – ne mažiau 20 000 spaudos ženklų su tarpais ir ne daugiau 80 000 spaudos ženklų su tarpais.

Straipsnio struktūra:

1. Straipsnio pavadinimas.

2. Autoriaus vardas ir pavardė.

3. Autoriaus mokslo laipsnis, darbovietė, pareigos, el. pašto adresas ( atskirai kiekvienam autoriui).

4. Anotacija straipsnio kalba (iki 500 spaudos ženklų).

5. Reikšminiai žodžiai (iki 5 žodžių junginių).

6. Straipsnio įvadas: temos aktualumas, tyrimo problema, tikslas ir uždaviniai, tyrimo metodologija, tyrimo rezultatų naujumas ir reikšmingumas.

7. Straipsnio tekstas: teorinis, metodikos, tyrimo rezultatų skyriai, išvados (rekomendacijos).

8. Summary (anglų kalba, iki 1000 spaudos ženklų, Keywords – iki 5 žodžių junginių).

9. Literatūros sąrašas.

Straipsniuose būtinai turi būti: esminiais mokslo ir dokumentų šaltiniais pagrįstas temos aktualumas ir tyrimo problema, suformuluotas tyrimo tikslas ir uždaviniai, apibūdinti tyrimo metodai, atlikta teorinių šaltinių ir tyrimo rezultatų analizė, pateiktos išvados (galbūt ir rekomendacijos).

Lentelių ir paveikslų formatavimui, šaltinių citavimui tekste ir literatūros sąrašo sudarymui reikia vadovautis APA stiliumi socialiniams mokslams, Vancouver stiliumi medicinos ir sveikatos mokslams, ISO 690:2010 standartais technologijos ir gamtos mokslams.

Recenzentai vertina:

Temos aktualumą, mokslinės problemos pagrįstumą;
Mokslinio tyrimo problemos, tikslo, uždavinių formulavimą;
Tyrimo metodologijos ir metodų pateikimą, jų panaudojimą;
Mokslinės literatūros analizę;
Pasirinktos problemos nagrinėjimo gilumą;
Pagrindinių teiginių argumentavimą;
Teorinius ir praktinius straipsnio/ tyrimo rezultatus;
Išvadų sąsajas su straipsnio moksline problema, suformuluotais tikslais, pateiktais ir pagrįstais tyrimų rezultatais;
Panaudotą literatūros sąrašą;
Kalbos taisyklingumą, tinkamą terminų vartojimą.

Recenzentai priima vieną iš keturių sprendimų:

Priimti straipsnį į žurnalą „Taikomieji moksliniai tyrimai“ be išlygų;

Priimti straipsnį į žurnalą „Taikomieji moksliniai tyrimai“ pataisius, be pakartotino recenzavimo;

Priimti straipsnį į žurnalą „Taikomieji moksliniai tyrimai“ pataisius, pakartotinai suderinus su recenzentu;

Atmesti (priežastys nurodomos pastabose).

Publikavimo etika

Žurnalo „Taikomieji moksliniai tyrimai“ leidyba vyksta laikantis akademinės etikos reikalavimų, apibrėžtų Šiaulių valstybinės kolegijos Akademinės etikos kodekse.

Autoriai gali pateikti tik originalius, anksčiau nepublikuotus straipsnius.  Autoriai, teikiantys straipsnius, įsipareigoja laikytis akademinio sąžiningumo principo. Akademinio sąžiningumo principą pažeidžia:

  1. Padirbinėjimas, klastojimas arba manipuliavimas (pavyzdžiui, nesamų duomenų sukūrimas, esamų duomenų koregavimas siekiant pagerinti ar pabloginti rezultatus);
  2. Padirbti parašai, pažymos, ataskaitų duomenys ar rezultatai;
  3. Nurodytas nesamas šaltinis, klaidingas šaltinio puslapis, tinklalapio lankymo data arba kitas šaltinio aprašo duomuo;
  4. Gautų duomenų, prieštaraujančių tyrimo hipotezei ir / ar klausimams, ir / ar tyrimo išvadų nutylėjimas;
  5. Sąmoningas klaidinančios informacijos apie empirinio tyrimo metodiką pateikimas;
  6. Nepagrįstas (nepelnytas) bendraautorystės primetimas studentams, kolegoms, pavaldiniams ar vadovams;
  7. Mokslo taikomojoje veikloje talkinusių asmenų intelektinio ir / ar finansinio įnašo nepagrįstas neigimas arba nutylėjimas;
  8. Empirinio tyrimo duomenų, kompiuterių programų, empirinės medžiagos pavyzdžių, rankraščio vagystė arba sąmoningas sugadinimas;
  9. Plagijavimas, t. y. idėjų, duomenų ar tekstų nusavinimas nenurodant jų autoriaus, t. y. svetimų idėjų pateikimas kaip savų.

Plagiato patikra

Jei redaktorius, redakcinės kolegijos narys, recenzentas ar kt. aptinka plagiatą redaguojant arba recenzuojant straipsnį, tuomet apie tai informuojami autoriai ir prašoma perrašyti straipsnio turinį arba pateikti nuorodas, iš kur turinys paimtas. Jei daugiau nei 10 % straipsnio buvo nuplagijuota, straipsnis atmetamas ir apie tai pranešama autoriams. Jei plagiatas aptinkamas po straipsnio paskelbimo, straipsnis išimamas iš žurnalo turinio.

Recenzavimo procesas

Straipsnius recenzuoja redakcinės kolegijos paskirti du tos mokslo krypties recenzentai mokslininkai, kurie neskelbiami, straipsnių autorių tapatybė recenzentui taip pat neatskleidžiama (angl. Double anonymous peer review). 

Jei recenzentų vertinimai iš esmės skiriasi, straipsnį papildomai recenzuoja trečiasis recenzentas.

Recenzentai privalo laikytis COPE (angl. Committee on Publication Ethics) gairių: https://publicationethics.org/resources/guidelines

Straipsnis yra publikuojamas, jeigu tenkina mokslo straipsniui keliamus reikalavimus, palankiai įvertinamas dviejų neskelbiamų recenzentų atitinkamos krypties mokslininkų ir pataisomas pagal recenzentų siūlymus.

Skundai ir apeliacijos

Jei straipsnis buvo atmestas be išorinio recenzavimo, kuomet buvo pateikta redaktoriaus deklaracija su išvardytomis atmetimo priežastimis, dėl tokio straipsnio apeliacija negali būti teikiama.
Autorius gali apeliuoti, pateikdamas detalų atsakymą į recenzento ir / arba redaktoriaus komentarus. Redaktorius išnagrinėja apeliaciją ir priima galutinį sprendimą.
Jei nustatomas pažeidimas, susijęs su jau publikuotu straipsniu, redaktorius sprendžia, ar straipsnį atšaukti, ar imtis kitų korekcinių veiksmų.

Archyvavimas

Žurnale publikuotų straipsnių ilgalaikio išsaugojimo politika apima šias priemones:
1. Visi publikuoti straipsniai yra saugomi žurnalo interneto archyve ir vyriausiojo redaktoriaus elektroniniame archyve;
2. Straipsnių elektroninės versijos saugomos Lietuvos akademinėje elektroninėje bibliotekoje (eLABa) (https://www.elaba.lt);
3. Autoriai gali archyvuoti savo publikuotą straipsnį asmeninėse, institucinėse ar kitose saugyklose iškart po publikavimo.